Układanie wykładzin PCV

Podłogi wykonane z wykładzin PCV są coraz częściej stosowane jako rozwiązanie posadzkarskie. Ze względu na bardzo dużą wytrzymałość i nieograniczone możliwości kompozycji wzorów oraz szybkość wykonania i wyjątkowo niską cenę - tego typu podłoża możemy spotkać prawie w każdym obiekcie użyteczności publicznej.

 

Wykładziny obiektowe

Homogeniczne (jednowarstwowe) - wykładzina w całym swoim przekroju jest jednorodna, dzięki czemu nawet po wieloletnim użytkowaniu wzór i wygląd wykładziny pozostaje nienaruszony.

Heterogeniczne (wielowarstwowe) - zbudowane najczęściej z trzech lub więcej warstw, spośród których najważniejsza jest wierzchnia warstwa użytkowa – bowiem to właśnie grubość tej warstwy świadczy o jakości i trwałości wykładziny.

Najczęściej stosuje się je w obiektach użyteczności publicznej o średnim, dużym i intensywnym natężeniu ruchu, np. w szpitalach, szkołach i innych obiektach służby zdrowia, hotelach, placówkach handlowych, pomieszczeniach przeznaczonych na stały pobyt ludzi oraz w pomieszczeniach przemysłu lekkiego o wysokiej intensywności użytkowania.

 

Wykładziny sportowe

przeznaczone do stosowania w pomieszczeniach i obiektach o charakterze sportowym np. salach gimnastycznych i sportowych, siłowniach, salach fitness i halach widowiskowo-sportowych.

W zależności od wymagań podłogi sportowe możemy podzielić na konstrukcje powierzchniowo-elastyczne (na konstrukcji legarowej) i konstrukcje punktowo-elastyczne (przy użyciu maty elastycznej, np. gumowo-korkowej) - wykończone wykładziną sportową.

 

Wykładziny antyelektrostatyczne i przewodzące

których wykorzystanie zaleca się do pomieszczeń wymagających ochrony przed elektrycznością statyczną. Specjalny system uziemienia posadzki oraz struktura samej wykładziny pozwalają utrzymać różnicę ładunków elektrycznych pomiędzy ludźmi a otoczeniem na minimalnym poziomie tak, że wyładowania nie są nieodczuwalne oraz nie zakłócają pracy czułych urządzeń elektronicznych.

Najczęściej znajduje zastosowanie w pomieszczeniach związanych z montażem i obsługą elektronicznej aparatury pomiarowo-kontrolnej, teletransmisyjnej i diagnostycznej, a także urządzeń komputerowych. Szczególnie polecane jest jej wykorzystanie w serwerowniach i na salach operacyjnych.

 

Wykładziny antypoślizgowe

znajdują zastosowanie we wszystkich obiektach i pomieszczeniach, gdzie panują zwiększone wymogi antypoślizgowe. Chropowata struktura wykładziny (lub najeżenie małymi wypustkami) zapewniają dobrą przyczepność nawet wtedy, gdy podłoga jest wyjątkowo śliska lub mokra. Przeznaczone są do wykorzystania we wszelkich obiektach użyteczności publicznej, na przykład w laboratoriach, placówkach handlowych, w szatniach i na korytarzach, zapleczach gospodarczych i magazynach, pomieszczeniach technicznych i sanitarnych, łazienkach, jako podesty maszyn oraz podłogi w środkach transportu.

 

Wykładziny schodowe

specjalne okładziny przeznaczone do montażu na schodach, bowiem posiadają żłobienia w miejscu, gdzie przypada nosek stopnia, co pozwala zminimalizować ryzyko poślizgu, a w efekcie upadku. Najczęściej wykorzystuje się tzw. trepnosy, czyli listwy kątowe – do wykładzin obiektowych, co skutecznie zastępuje standardowe wykładziny schodowe.

 

Wykładziny dźwiękochłonne

Ich użycie zaleca się w pomieszczeniach o nadmiernym hałasie. Skutecznie wytłumiają dźwięki, stanowiąc jednocześnie bardzo dobrą izolację termiczną. Znajdują zastosowanie w salach kinowych, studiach nagraniowych i tym podobnych.

 

Galeria

DZIAŁ HANDLOWY
tel. +48 506 089 971

DZIAŁ MONTAŻU
tel. +48 506 089 971

MAGAZYN/DOSTAWA
tel. +48 506 089 971

Zapytaj o produkt


15 + 5 =
* - pola wymagane